Güncel

Bulut İş Yükü Güvenliğinin lideri Trend Micro oldu

Forrester Wave Araştırma Şirketi’nin hazırladığı bulut güvenlik raporunda, Trend Micro, güncel teklif ve strateji kategorilerinde en yüksek puanı alarak birinci seçildi.

Siber güvenlik çözümlerinin küresel lider şirketlerinden Trend Micro, Forrester Wave™: Bulut İş Yükü Güvenliği 2019 yılı 4. çeyrek raporuna göre,güncel teklif ve strateji kategorilerinde en yüksek puanla lider olurken, pazarda bulunduğu yer itibariyle de en yüksek ikinci puanı aldı. Forrester bu araştırma için“güncel teklif”, “strateji” ve “pazardaki yeri” olmak üzere 3 ayrı kategoride, 13 rekabetçi güvenlik tedarikçisini 30 kriter dahilinde titizlikle değerlendirdi.

Bu başarı ile Bulut Güvenlik pazarının zirvesi olarak bilinen “bulut güvenliği teklifleri” ve “strateji” kategorilerinde Trend Micro’nun liderliğinin altı çizilmiş oldu.

“Bulut güvenliği tekliflerimize çok büyük yatırımlar yaptık. Bu raporu ileri görüşlülüğümüzün, yenilikçi yaklaşımımızın ve uygulamalarımızın ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olarak görüyorum.” diye konuşan Trend Micro Ağ Savunması ve Hibrit Bulut Güvenliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Quane; bulut iş yükü güvenlik çözümleri için artan talebi öngören ilk güvenlik tedarikçilerinden biri olarak Trend Micro’nun teknolojileri bir araya getirme, iş ortaklıkları ve satın alınan şirketlerin kusursuz bir şekilde entegrasyonuyla büyük bir başarı elde ettiğini sözlerine ekledi.

Forrester bu raporla birlikte Trend Micro’nun çözümlerinin kapsamlılığının yanı sıra bulut güvenliği konusunda belirli alanları da tanımış oldu:

  • “Hipervizörler ve konteynerler için kapsamlı Bulut İş Yükü Güvenliği (CWS) ihtiyacı olan büyük şirketler için ideal bir çözümdür.”
  • “İşletim sistemi seviyesi, ajanlara dayalı koruma oldukça güçlü olmakla birlikte, kötü amaçlı yazılım ve bellek koruması, dosya bütünlüğü izleme, ana bilgisayar güvenlik duvarı, saldırı tespiti ve engelleme, günlük kayıtlarını denetleme ve uygulama ikili kodlarının kontrolünü de içeriyor.”
  • “Rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC) yöneticiler için oldukça esnektir. Konteynır çalışma zamanı ve çalışma zamanı öncesi kontrolleri oldukça kapsamlıdır. Ayrıca çözüm, Deep Security politika kontrolleri için geniş bir API sunuyor.

Trend Micro, Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud, VMware veDocker’da çalışan iş yükleri için optimize edilmiş koruma sağlıyor ve müşterilerine uyum sağlama kolaylığı ve sorunsuz DevOps güvenliği için dağıtımı otomatikleştirme olanağı tanıyor.

Raporun tamamını indirmek için tıklayınız.

Forrester’ın yayınladığı rapor, yakın zamanda yayınlanan IDC raporunu tamamlar niteliktedir. Trend Micro dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden IDC tarafından hazırlanan “Dünya Genelinde Yazılım Tanımlı Bilgi İşlem İş Yükü Güvenliği Pazar Payları” araştırmasında, Yazılım Tanımlı Bilgi İşlem (SDC – Software Defined Compute) iş yükü koruma alanında en fazla pazar payına sahip şirket olarak seçilmişti. Araştırma, Trend Micro’nun 2018 yılında yüzde 35.5’lik pazar payı ile en yakın rakibinin pazar payının neredeyse 3 katına ulaştığını ortaya koymuştu.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya