Güncel

Evdeyken Derslerden Geri Kalmamanın Yolu Online Özel Dersler!

Koronavirüs’e karşı alınan önlemler arasında ilk sırada okulların tatil edilmesi geldi. Bu dönemde derslerden geri kalmamak ya da kendini geliştirmek isteyenler çareyi uzaktan özel ders almakla buldu. Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut, koronavirüse karşı alınan sağlık tedbirlerinin ardından uzaktan eğitim taleplerini değerlendirdi. Geçen aya göre “uzaktan” kelimesiyle aranan taleplerde %38’e varan bir artış gözlenirken, halen sınavlara hazırlanan öğrencilerin online özel derslerle çalışmayı sürdürdüğü görülüyor.

Online hizmet sektörünün lideri Armut.com, koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesinin ardından, online özel ders hizmetlerine yönelik verileri açıkladı. Öğrenciler ve veliler okula yardımcı dersler için uzaktan eğitim hizmetlerine ilgi duymaya başladı. Eğitime ara verilse de lise ve üniversite sınavlarına hazırlık sürüyor. Bu dönemde de öğrenciler online özel derslere ve etütlere yöneliyor.

Armut.com verilerine göre, online özel ders fiyatları şöyle sıralanıyor;

Özel DersFiyat aralığı
Matematik Özel Ders50TL – 200TL
Fizik Özel Ders70TL – 180TL
Biyoloji Özel Ders70TL – 200TL
Coğrafya Özel Ders60TL – 200TL
Almanca Özel Ders60TL – 200TL
İngilizce Özel Ders60TL – 130TL
Fransızca Özel Ders70TL – 180TL
Kimya Özel Ders80TL – 180TL
Türkçe Özel Ders60TL – 150TL
Geometri Özel Ders60TL – 200TL
Tarih Özel Ders50TL – 110TL
Edebiyat Özel Ders50TL – 160TL

23 Mart haftasından itibaren uzaktan eğitim sistemiyle devam etmesi planlanan örgün eğitime destek olacak özel dersler için, Armut.com üzerinden ulaşılabilen özel ders hizmetleri kolayca sağlanabilen online iletişim araçları üzerinden yapılabiliyor.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya