Güncel

GoDaddy, yaklaşan sömestr tatili için turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelere yönelik ipuçları paylaştı

GoDaddy, turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin online araçların avantajlarından faydalanarak randevu sayılarını iyileştirebileceğini belirtti.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Türkiye’de turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin yaklaşan sömestr tatilinde daha görünür olmasına yardımcı olacak dijital ipuçları paylaştı. 2019’un ilk yedi ayını kapsayan verilere göre Türkiye’yi ziyaret eden yabancı misafir sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,11 arttı. GoDaddy, farklı ülkelerden gelen turistlerin sayısının artması ve sömestr tatilinin yaklaşmasıyla küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin mevcut teknolojiyi kullanarak işletmelerini tanıtıp, bu dönemden avantaj elde edebileceğini açıkladı.

GoDaddy Türkiye, MENA ve Güney Afrika Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye, yaz aylarında tercih edilen bölgelere ek olarak kış tatiline yönelik olarak da güzel alternatifler sunan bir ülke. Farklı ülkelerden pek çok kişi de kış tatili için Türkiye’ye geliyor. Yerliler de kış aylarında mini tatil veya aile tatili için ülke içi destinasyonlar tercih ediyor. Sömestr tatili de yaklaşırken pek çok aile kış tatili destinasyonu arayışı içinde olacaktır. Turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletmelerin de online araçları verimli bir şekilde kullanması rezervasyonlarını artırmalarına yardımcı olabilir.”

GoDaddy’nin turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletme sahipleri ve girişimciler ile paylaştığı ipuçları şöyle:

  • Online varlığınızı gözden geçirin

Agenda.Video’nun 2300 seyahatçiden elde ettiği verilere göre seyahatçilerin yüzde 75’i otel rezervasyonlarını online yapmayı tercih ediyor. Online seyahat web sitelerinde kaydınız olsa da veya web sitenizde online rezervasyon sunmasanız da potansiyel ziyaretçileriniz lokasyonunuz ve sunduğunuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için web sitenizi ziyaret etmek isteyebilir. Web sitenizde yer verdiğiniz adres ve iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun ki ziyaretçiler size kolayca ulaşabilsin. Diğer yandan, henüz bir online varlığınız yok ise GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları gibi çözümlerle bir saatten kısa sürede profesyonel, mobil uyumlu bir web sitesi kurarak hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

  • Online yorumları inceleyin

İnsanlar, herhangi bir ürün veya hizmet ihtiyaçları olduğunda genellikle online arama yapıyor, karşılarına çıkan işletmeler için yapılan yorum ve değerlendirmeleri inceliyor. Turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin Google Benim İşletmem ve TripAdvisor gibi platformlarda profillerini oluşturarak fotoğraf, iletişim bilgisi, sunulan hizmetler ve web sitelerinin bağlantısı gibi bilgileri paylaşmaları önem taşıyor. Bu sayede işletmeleri online arama üzerinden bulan potansiyel ziyaretçiler ilgili bilgileri görüntüleyerek, daha fazla bilgi almak için web sitelerini ziyaret edebiliyor. Kullanıcıların bu platformlarda bıraktığı yorumları incelemek ve onları cevaplamak da önemli; bu, kullanıcılara işletmenin aktif olduğunu, sorulara ve yorumlara yanıt verdiğini gösteriyor.

  • Sosyal medya hesaplarınızı gözden geçirin

Tatil için rezervasyon yapma sürecinde seyahatçiler buldukları otellerin sosyal medya hesaplarını da inceliyor. Aynı web sitenizde yaptığınız gibi sosyal medya hesaplarınızda yer alan bilgileri de gözden geçirin ve web sitenize bağlantı verdiğinizden de emin olun. Sosyal medyada aktif olarak tesisinizin fotoğraflarını paylaşın, sizi rakiplerinizden farklılaştıranın ne olduğunu gözler önüne serin, sorular sorun, kampanyalarınızdan bahsedin ve topluluğunuzla iletişim kurun.

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin profesyonel, mobil uyumlu bir web sitesi kurmaktan çok daha fazlasını yapmalarına da yardımcı oluyor. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve E-posta Pazarlama gibi kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli araçlar ile Web Siteleri + Pazarlama araçları küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin online varlıklarını geliştirmelerini de destekliyor.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin (eski adıyla Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya