Teknoloji

Hitachi Vantara, IDC MarketScape’te Üst Üste Dördüncü Kez Obje Depolamada Lider Oldu

2.500’den Fazla Kurum En Zorlu Bulut ve Uygulama Depolama İhtiyaçları için Hitachi İçerik Platformu’nu Tercih Etti

Hitachi, Ltd.’nin (TSE: 6501) yüzde 100 iştiraki olan Hitachi Vantara, bugün yaptığı açıklamayla Hitachi İçerik Platformu‘nun (HCP) International Data Corporation (IDC) MarketScape: Küresel Obje Tabanlı Depolama 2019 Tedarikçi Değerlendirmesi’nde (DOC #US45354219, Aralık 2019) Liderler Kategorisi’ne seçildiğini duyurdu.

IDC MarketScape raporunu hazırlarken, analistler önde gelen 13 obje tabanlı depolama sağlayıcısını kapsamlı kalitatif ve kantitatif araştırmalara, tedarikçi ve müşteri görüşmelerine göre değerlendirdi. Her tedarikçi, ürün stratejisine ve çözüm yeteneklerine göre değerlendirildi. Bu faktörler bir araya getirilerek bir tedarikçinin piyasaya obje tabanlı bir depolama çözümü sunarken mevcut ve gelecekteki uygulanabilirliği ile başarısının değerlendirmesi için kullanıldı.

IDC MarketScape raporuna göre, “Hitachi Vantara’nın HCP portföyü, müşterilerine işletmelerinin gereksinimlerini en iyi karşılayacak şekilde, ölçeklenebilir, özelleştirilebilir ve kapsamlı olarak teklifleri seçebilme esnekliği sunuyor. HCP uygulama teklifi ve Bulut Ölçekleme için HCP, birlikte IoT, medya yönetimi, yapay zeka ve makine öğrenimi kadar içerik depoları için de geleneksel ve yeni nesil iş yüklerini hedefliyor.”

Raporda, “Ölçeklenebilir ve bulut uyumlu, yönetim ve yönetişim özelliklerine sahip obje depolamanın yanı sıra, güncel ve gelecekteki iş ihtiyaçları için veri mobilitesi, analitik ve veri erişimi entegre çözümlerine ihtiyaç duyan müşteriler Hitachi Vantara’nın HCP çözümünü dikkate almalılar” denildi.

IDC Dosya ve Obje Tabanlı Depolama Sistemleri Araştırma Yöneticisi Amita Potnis, konu hakkında “Hitachi İçerik Platformu (HCP) müşterilere veri zenginleştirme ve koruma araçlarının yanında, altyapı çevikliği sağlayarak değer ve parasallaşmaya ulaşmak için bir basamak sunuyor” diyor ve ekliyor: “Hitachi Vantara, flaş, disk, teyp, optik ve genel bulut depolama hizmetleri de dahil olmak üzere, herhangi bir depolama ortamında veri katmanlama yeteneği ile HCP portföyünde inovasyon yaparak şirketi obje tabanlı depolama pazarında güçlü bir konuma taşıyor.”

Hitachi İçerik Platformu, işletmelerin verilerini kurum içinde ve bulutta akıllı bir şekilde depolamasına, zenginleştirmesine, etkinleştirmesine ve parasallaştırmasına olanak tanıyan gelişmiş, yazılım tanımlı bir obje depolama çözümüdür. Benzer çözümlere göre düşük sahip olma maliyeti, akıllı veri yönetimi, uyumluluk, otomasyon ve kapsamlı bir iş ortağı ve yetkin üçüncü taraf uygulamalarından oluşan ekosistemi sunarak, devasa ölçeklenebilirlik ve doğrusal performans ortaya koyar. HCP portföyü, sıkıca entegre edilmiş, basit ve akıllı bir bulut depolama çözümü oluşturmak için obje depolama, dosya eşleştirme ve paylaşım, bulut depolama ağ geçitleri ile kapsamlı arama ve analitik özelliklerini bir araya getirir. Çok sayıda geleneksel ve modern kullanım senaryosunu destekler, kullanıcıların veri odaklı stratejilerini yürütmelerine olanak sağlar ve verilerin son kullanıcılar, uç konumlar, veri merkezleri ve bulut tarafından güvende, ulaşılır, içgörüye ve eyleme döndürülebilir olmasını sağlar.

Hitachi Vantara’nın 2.500’den fazla müşterisini de içererek Liderler Kategorisindeüst üste yer alması, dünyanın dört bir yanındaki işletmelere gerçek değer ve yenilikçi çözümler sunmaya devam eden güçlü, sürdürülebilir ve entegre portföyün başarısının önemli bir referansıdır.

Hitachi Vantara Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Scott Baker, “Obje tabanlı depolama çözümleri yüksek talep görüyor, çünkü günümüzde işletmelerin karşılaştığı depolama katmanlama, veri koruma, hibrit bulut, çoklu bulut ve küresel bilgi yönetişimi gibi en büyük veri yönetimi zorluklarından bazılarını çözüyorlar” dedi ve ekledi: “Dördüncü kez art arda IDC MarketScape Obje Tabanlı Depolama Lideri olan Hitachi, DataOps çağında müşterilerinin veri depolama, koruma ve erişimini modernleştirerek Pazar lideri yeteneklerini kanıtlıyor.”

IDC MarketScape: Küresel Obje Tabanlı Depolama 2019 Tedarikçi Değerlendirmesi raporunu indirmek için buraya tıklayın.

Küresel Dosya ve Obje Tabanlı Depolama Öngörüsü, 2017–2021 (IDC #US42280717, Eylül 2017) çalışmasına göre obje tabanlı depolama kapasitesinin yıllık bileşik büyüme oranı 2017-2021 için %34,2 olarak belirtiliyor, 2021’de 333,1EB olacak.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya