Blog

Hotels.com, 21 Haziran Selfie Günü için BanyoSelfiesi Rehberi hazırladı

Hotels.com, Instagram’da #BathroomSelfie (#BanyoSelfie) etiketi ile yayılan banyoda selfie (özçekim) çılgınlığının ortaya çıkışıyla birlikte, masal gibi banyolara sahip oteller için yapılan yorumlarda bir patlama yaşandığını bildirdi.

Bugüne kadar, dudakları balık gibi büzmekten tutun da “Bugün böyle uyandım”a kadar; tüm dünya çapında ses getiren pek çok selfie (özçekim) akımıyla karşılaşmıştık. Ancak Hotels.com son zamanlarda Y kuşağını etkisi altına alan yepyeni bir selfie çılgınlığına dikkat çekiyor:

#BathroomSelfie (Banyo Özçekimi)

Hotels.com™ uzmanları, selfie meraklısı gezginlerin ölmeden önce görülmesi gereken banyolarda çektikleri fotoğraflarını ‘Instagram’ hesaplarında paylaşmalarıyla birlikte, Ocak 2017- Nisan 2018 arasındaki dönemde banyolar ile ilgili yapılan yorumların %44* oranında arttığını belirtiyor. İyi bir ışık ve selfie çubuğunun artık yeterli gelmediği gençler; şimdi jakuzili, bolca ayna kaplı, ağızları açık bırakan bir dekorasyona sahip banyolar ile yumuşacık bornozlar ve elbette en sevilen lüks banyo malzemelerini istiyor.

Nefes kesici fotoğraflar için alışılmışın dışında bir mekan olan banyolar, sosyal dünyada fırtınalar estiriyor. Şimdiden 1,5 milyondan fazla etikete** ulaşan #BathroomSelfie, yatak odası temalı #BedroomSelfie’yi 32’ye; asansör temalı #LiftSelfie’yi ise 13’e katlayarak tüm rakiplerini deyim yerindeyse ‘sildi süpürdü’.

21 Haziran ‘Selfie Günü’nü kutlamak ve bu yeni trendin rüzgarıyla gerçek bir ‘banyo’ keyfi yapmak isteyen Hotels.com, selfie kraliçesi olmasının yanı sıra bir seyahat fenomeni de olan ‘Where’s Mollie’ ile bir araya geldi ve meraklıları için bir #BanyoSelfiesi Rehberi hazırladı.

Hotels.com’un hazırladığı bu selfie ipuçları sayesinde, artık kendi banyonuzdaki her açıyı denemenize veya arka plandaki karmaşıklığı sonradan kesmenize gerek kalmayacak.

Bu rehberde ‘Instagram kocaları’ için bile bazı tavsiyeler bulunuyor. Zira hepimiz biliyoruz ki “perdenin arkasında” kalan diğer yarınız düşünüldüğünde; çok sayıda ayna hem bir lütuf hem de bir felaket olabilir.

Where’s Mollie’nin #InstagramFiyaskosunu Önlemeye Yönelik Selfie İpuçları

  • “Tepeden çektim”: Çekinizi yüksekteki bir açıdan yapın. Böylece üzerinizdeki kıyafetin tamamını görüntülerken, o korkunç ‘gıdı sorunundan’ da kaçınmış olursunuz #doubletrouble (#katkatbela).
  • Mümkünse paparazzi olmasın: Kimse yüzünde parlayan bir ışık istemez. Bu yüzden aynada çekim yaparken flaşı kapatıp paparazzilere ‘hayır’ deyin.
  • Saç havlunuzla yüzünüzü gerdirin:Saç havlunuzun elmacık kemikleriniz üzerinde yaratabileceği mucizelere siz de inanamayacaksınız. Camı bile kesebilecek keskinlikte elmacık kemikleri görüntüsü vermek için havlunuzu başınızın etrafına sıkıca sarın. Evet, neredeyse tamamız #BasicAF (#ENTemel)…
  • Tüm banyolar eşit yaratılmamıştır: İlk görüşte aşk gerçektir; bu yüzden #BanyoSelfiesi için ideal mekanınızı bulduğunuzda kaçırmayın. Hemen telefonu kapın ve fotoğraf çekmeye başlayın.
  • Dağınıklığı toplayın: Kimsenin dağınık ‘çamaşır yığınlarınızı’ görmesine gerek yok değil mi?Öyleyse kirlilerinizi ortadan kaldırın ve köşede duran nemli havluyu da yerine asın; çünkü şimdi ‘selfie zamanı’
  • Dost mu düşman mı? Evet, aynalar o mükemmel açıyı yakalamanıza yardımcı olabilir; ancak bu dikkat etmenize gerek yok anlamına da gelmez. Çünkü aynalar aynı zamanda HER açıyı da ortaya çıkabilir… Emin olabilirsiniz ki hiç kimse de ideal Instagram fotoğrafını elde etmek adına arka planda çömelmiş olan erkek arkadaşınızı görmek istemez…

Ve son bir ipucu daha, çünkü inanın fazla mal göz çıkarmaz:

  1. Daha fazlası her zaman iyidir: Yeteri kadar fotoğraf çektiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bizce, öyle düşünmeyin, ekrana dokunmaya devam edin ve birkaç kare daha çekin… Böylece aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla mükemmel #tbt ve #latergram’larınız olsun…

Hotels.com Markası Kıdemli Direktörü ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi(EMEA) Genel Müdürü Liz Oakman, konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Instagram’ı sarsan #BanyoSelfiesi çılgınlığı ve banyo içerikli yorumlardaki artış sayesinde insanın ağzını açık bırakan güzellikte banyoların, meraklıları için olmazsa olmaz hale geldiğinin farkındayız. Bu oyunda yer almak isteyen oteller ise, muhteşem güzellikteki banyo tasarımını ciddiye almak zorunda. Bu trendin büyümeye devam edeceğini de görüyoruz. Banyoda çekilmiş bir selfie’niz yoksa gerçekten tatile gitmiş sayılır mısınız?”

Aydınlık bir #BanyoSelfiesi çekmek isteyen selfie meraklısı gezginlere Hotels.com aşağıdaki güzel banyoları tavsiye ediyor:

Londra, İngiltere – Mandrake Hotel

Hotels.com değerlendirme puanı: 9,2 / 10

Beyaz mermer bir küvette #BanyoSelfiesi… Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Böyle bir banyoda çekilmiş fotoğrafınız inanın defalarca tıklanacaktır. Fitzrovia bölgesinde tek olan bu Londra oteli, 34 oda, spa hizmetleri ve son teknoloji bir jakuziye ev sahipliği yapan ödüllü bir çatı katı sunuyor. Köpüklü kalmayın… Selfie’niz ile popüler olun.

Oda başına gecelik 3.895 TL’den***başlayan fiyatlarla hemen rezervasyonunuzu yaptırın.

Londra, İngiltere – L’oscar London

Hotels.com değerlendirme puanı: 9,8 / 10

Yenilenmiş eski bir Baptist kilisesinde hizmet veren ve Londra’nın merkezinde bulunan bu havalı otel, orijinal mobilyalarının bir kısmı ve vitraylı pencerelerini korumakta.

Üst segmentten, rüyalarınızdaki ayaklı küvete sahip bu mimari mücevherde göz alıcı bir selfie çekebileceksiniz.

Oda başına gecelik 2.877 TL’den***başlayan fiyatlarla hemen rezervasyonunuzu yaptırın.

Marakeş, Fas – La Sultana

Hotels.com değerlendirme puanı: 9,8 / 10

Veeee rahatlayın…

Fas’da bulunan bu mermerden cennet, sizi bir buz küpünden daha çok serinletecek. Eski Arap mahallesinin eteklerinde bulunan La Sultana, ikonik Koutoubia camisine bakan 28 odasıylasize güzel bir deneyim sunuyor. Şeftali ve altın renkleriyle dekore edilmiş banyosu ise, herkesi size hayran bırakacak bir fotoğraf çekimi için mükemmel bir mekan sağlıyor.

Oda başına gecelik 2.573 TL’den***başlayan fiyatlarla hemen rezervasyonunuzu yaptırın

Paris, Fransa – Le Royal Monceau

Hotels.com değerlendirme puanı: 9,4 / 10

Aynalarla kaplı bu banyoda çekeceğiniz bir selfie ile sanki binlerce kare etkisi yaratabileceksiniz…

Şıklığın simgesi olan bir kentte, ikonik Arc de Triomphe’dan sadece birkaç adım mesafede bulunan bu otel; Instagram’a için tam da biçilmiş kaftan…

Oda başına gecelik 6.670 TL’den***başlayan fiyatlarla hemen rezervasyonunuzu yaptırın

Phuket, Tayland – Keemala

Hotels.com değerlendirme puanı: 9,2 / 10

Doğaya dönüş temalı bir selfie çekmek istiyorsanız, burası sizin için bulunmaz bir vaha. Phuket’in şehir merkezinden uzakta bulunan tesis, doğal peyzajın bir uzantısı olarak tasarlanmış lüks bir kaçış noktası. Eksiksiz hizmet sunan bir spa ve açık havuza sahip olan ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde bulunan bu mekanda, selfie meraklıları büyüleyici fotoğraflar çekebilirler.

Oda başına gecelik 3,728 TL’den***başlayan fiyatlarla hemen rezervasyonunuzu yaptırın.

Ho Chi Minh City, Vietnam – The Reverie Saigon

Hotels.com değerlendirme puanı: 9,6 / 10

Reverie’deki hayranlık uyandıran bu banyo, sosyal medyada gerçekten de ciddi bir saygı görmenizi sağlayacak. Romantik banyolara sahip bu çarpıcı otelde lüksün tadını çıkarırken, çektiğiniz fotoğraflarla aşkınızı da paylaşabileceksiniz.

Oda başına gecelik 1,459 TL’den***başlayan fiyatlarla hemen rezervasyonunuzu yaptırın

Şili, Güney Amerika – Vik

Hotels.com değerlendirme puanı: 8,8 / 10

Mutlaka görülmesi gerekenler listesinde bulunan bu mekan dünyanın en muhteşem banyo manzaralarından birine sahiptir. San Vicente, Şili’de bulunan, bir spa ve şaraphaneye sahip bu otelin konukları, benzersiz bir karbon elyaf banyoda hayranlık uyandıran selfieler çekebilirler. Selfie çekmek için kusursuz bir seçim olan bu lüks otelde 22 konuk odası, şaraphane, tam donanımlı bir spa ve açık havuz bulunmaktadır.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya