Blog

ÖRAV Sohbetlerinde, Ercan Altuğ Yılmaz ile “Oyunlaştırma” Konuşulacak

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın, her ay alanında uzman isimleri ağırladığı “ÖRAV Sohbetleri”, Öğretmen Akademisi Vakfı’nın merkez binasında düzenlenmeye devam ediyor. ÖRAV Sohbetlerinin Kasım ayı konuğu, oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış birçok ödüllü eğitim projesinin sahibi Ercan Altuğ Yılmaz olacak. Yılmaz’ın oyunlaştırma ve eğitim üzerine fikirlerini paylaşacağı etkinlik, 27 Kasım Çarşamba günü saat 18.30’da gerçekleştirilecek.

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla çalışan ÖRAV’ın, farklı sektörlerden uzman konuşmacıları, katılımcılar ile bir araya getirdiği ÖRAV Sohbetleri tüm hızıyla devam ediyor. Yeni ayın konuğu, uzmanlıkları arasında; dijitalleşme, dijital eğitim ve iletişim sistemleri, yeni nesil motivasyon, oyun tasarımı, oyunlaştırma, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi konular bulunan Ercan Altuğ Yılmaz oluyor.

Dijital eğitim teknolojileri üzerinde 10 yılı aşkın süredir çalışan Yılmaz, etkinlikte, “Dopamin Jenerasyonunun Dikkat Oyunları için Eğitimcilerle Sınıfta Hayatta Kalma Taktikleri: Okullar Yokken, Oyunlar Vardı”ve Maraş Dondurmacısının Oyununu Dünya Biliyor Peki Maraş Öğretmeninin?”konu başlıkları ekseninde, eğitimde oyunlaştırmanın önemi ile ilgili konuşacak.

Aralarında Gamicon New Orleans USA ve Gamilearn Barcelona’nın da bulunduğu 10’dan fazla ülkede oyunlaştırma konferanslarında sunum yapan ilk ve tek Türk olan Yılmaz, aynı zamanda çeşitli üniversite ve kurumlarda “Oyun Tasarımı ve Oyunlaştırma” dersleri veriyor. Herkes için Oyunlaştırma ve İş’te Oyunlaştırma adında iki adet kitabı bulunan Yılmaz, etkinlikte katılımcılar ile oyunlaştırma üzerine ufuk açıcı paylaşımlarda bulunacak.

27 Kasım Çarşamba günü ücretsiz düzenlenecek olan ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetlerine kayıt yaptırmak için aşağıdaki linke girişi yapmak yeterli oluyor.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXK-ufZw_SX6lQTxmPcLhQLVc71fape0Fo5WJNZeM8vTIEug/viewform?usp=sf_link

Daha fazla bilgiye Öğretmen Akademisi Vakfı’nın 0212 514 90 40 numaralı telefon hattından ulaşılabiliyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 175.000 öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya