Pazarlama

Pazarlama Dünyası’na Teknolojik Kan: MarketersTech!

FMCG şirketlerinin pazarlama profesyonellerine yönelik, yapay zekâ destekli bir platform üzerinde teknoloji çözümleri sunan MarketersTech 3 ana alanda ve Türkiye ile birlikte 7 ülkede hizmet vermeye başladı.

MarketersTech FMCG (Hızlı Tüketim Ürünleri) odaklı “Pazarlama & Teknoloji” çözümlerini ortak bir paydada buluşturdu. Geliştirdiği yapay zekâ destekli pazarlama teknoloji platformu, buna bağlı danışmanlık hizmeti ve akademi bölümüyle FMCG pazarlamacılarına bütünsel bir teknoloji çözümü sunuyor. MarketersTech kurumsal şirketlerde deneyime sahip girişimci profesyonellerin yanı sıra akademisyen danışmanlar ve teknik yetkinliği güçlü, genç global kadrosuyla FMCG Pazarlama ekiplerinin dijital dönüşüm yol arkadaşı olmayı hedefliyor.

Turkiye Merkezli Teknoloji İhracatı

MarketersTech Kanada, İngiltere, Almanya, İsviçre, İsveç ve Belçika olmak üzere Türkiye ile birlikte 7 ülke temsilcisi ile faaliyetlerine başlıyor. Merkezi yönetim Türkiye üzerinden olacak şekilde bir teknoloji ihracatı hedefleniyor! Dijital çağda sınırların kalktığı bir ortamda farklı ülkelere Türkiye’den giden profesyonel ve akademisyenleri de ekibine katarak büyümeyi hedefleyen MarketersTech, böylelikle tersine beyin göçüne farklı bir bakış açısı da katmış oluyor.

MarketersTech pazarlama teknolojisi girişiminin Kurucu Ortağı ve CEO’su Soner Ergen MarketersTech’in yolculuğunu şu sözlerle özetliyor:

“Bugüne kadar, teknoloji odaklı kurumsal şirketlerdeki yöneticilik kariyerimde çeşitli iş birimlerinde Strateji, Pazarlama ve İş Geliştirme rollerini üstlendim. Bu süre zarfında dijitalleşmenin her iş kolu özelinde kendine özgü derinleştiğini deneyimledim. Bu deneyimden yola çıkıp bir alana odaklanarak derinleşen yeni girişimimiz MarketersTech için doğru bir zamanlama olduğunu düşünerek ekipçe harekete geçtik. Global altyapıları kullanarak, tamamen kendimize özgü geliştirdiğimiz platform yazılımımızla da pazarlama profesyonellerine eşsiz müşteri deneyimini yaşatmak için onlarla dijital dönüşüm yol arkadaşlığına başlıyoruz. Bu dijital yolculukla şirketlerin en uçtaki kılcal damarlarına kadar nüfus etmeyi hedefliyoruz.”

MarketersTech’in hizmet alanları:

Platform ve Ürün/Servis

FMCG Pazarlama şirketlerine odaklı hazırlanan platform; Microsoft ürün ailesi alt yapısı ile açık kaynak kod kullanımının uyumu üzerine geliştirildi. Platformun yetkinlikleri arasında bir pazarlama yönetiminin ihtiyaç duyacağı uçtan uca tüketici odaklı kampanya yönetimi, Pazarlama KPI takibi ve öngörü analizleri, bu çalışmaların şirket finansallarına etkisini incelemek ve öğrenerek yeni tahminlemelerde bulunmak da var.

MarketersTech geliştirdiği mobil uygulama sayesinde tüketicilerin gerçek zamanlı kampanyaları takip etmesini sağlıyor. Bu sayede son kullanıcılar ve pazarlama profesyonelleri arasında dijital köprü rolü de üsteleniyor. Ayrıca IoT sensörleri üzerinden veri toplama servisi ile MarketersTech Platformu entegre çalışacak şekilde hizmet sağlıyor.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya