Sosyal Medya

PeerBie’de 2019 nasıl geçti?

Dünyanın dönüşen iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye’den yola çıkan yeni nesil ve yerli sosyal ağ uygulama girişimi PeerBie 2019 yılındaki faaliyetlerini hazırladığı infografikle paylaştı.

Sosyal ihtiyaçlar doğrultusunda uygulamalar geliştiren PeerBie, hazırladığı infografide Üniversitem uygulamasında en popüler ağları, en etkileşimli günleri, aktif kullanım saatlerini ve kullanıcı demografilerini bir araya getirdi.

Bugüne kadar 198 aktif üniversiteye temas eden PeerBie’de toplam 36 aktif üniversite kulübü, 517 üniversite temsilci ekibi, 569 üniversite aday öğrenci ve 68 üniversite mentörünü bir araya getirdi.

PeerBie’nin “en”leri

PeerBie’de 2019 yılı boyunca en aktif fakülteler arasında iletişim fakültesi, mühendislik fakültesi, iktisadi ve idari bilimler yer alırken, en aktif bölümler içinde bilgisayar mühendisliği, işletme ve görsel iletişim öğrencileri yer aldı.

PeerBie kullanıcılarının en çok konuştuğu konu başlıkları arasında #Kampüsteetkinlik, #Dersnotları, #Kiralikev #Yerönerileri hashtag konuları yer aldı.

Tüm detaylara ekli dokümandan erişilebiliyor.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya