Güncel

Yale Access Modülü ve Uygulaması, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki tüketicilere kapıları açıyor

Lider ev güvenliği uzmanı Yale, CES 2020 Fuarı’nda Yale Access Modülü ve Uygulaması’nı tanıttı.

CES 2020’de vitrine çıkan Yale Access modülü, mevcut Yale Akıllı Kilit sahiplerine (Keyless Connected, Conexis®L1, Doorman ve Digital Monoblok) hem artan fonksiyonlar hem de sesli asistanlarla entegrasyon özelliği sağlayacak. Yale Connect Wi-Fi Bridge sayesinde tüketiciler, Yale Access uygulamasıyla çalışan, sesli asistan aktivasyonuna ve uzaktan fonksiyonlara imkân tanıyan, internete bağlı bir akıllı kilidin keyfini sürebilecek.

Yale EMEA Yönetim Müdürü Kate Clark, “Dünya çapındaki milyonlarca ev için oldukça heyecan verici olan bu gelişme, insanların ev güvenliği konusunda daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayacak.” dedi.

Yale EMEA Yönetim Müdürü Kate Clark: “Müşteriler kısa dönemli ev kiralama hizmetlerinin yanı sıra eve teslimat, temizlik veya yaşlı bakımı gibi hizmetlere de erişebilecek. Özellikle artan talep nedeniyle bunu hayata geçirmek için çok sıkı çalışıyoruz.”

Yale Access modülü, tüketicilerin Yale Access uygulamasını kullanarak kapıyı kilitleyip açmak, kapının durumunu kontrol etmek ve 7/24 “Erişim Geçmişi” sayesinde tam olarak kimin girip çıktığını kontrol etmek gibi birçok fonksiyonu kullanabilmesini sağlıyor.

Amazon Alexa ve Google Assistant gibi sesli asistanlarla evrensel uyum da modülün sahip olduğu diğer fonksiyonların arasında yer alıyor. Bu fonksiyon sayesinde kapının otomatik olarak kilitlenmesini sağlamak da dâhil olmak üzere birçok aktiviteyi gerçekleştirecek “İyi geceler Alexa.” gibi komutlar verilebiliyor.

Tüketiciler artık ziyaretçilere birkaç hafta, saat, hatta dakika boyunca geçerli olacak dijital anahtarlar verebiliyor. Böylece anahtarları kaybetme, çaldırma ya da gizli bir yere yedek bir set anahtar saklama derdi sona eriyor. Bunun yerine artık uygulamayı kullanarak dijital anahtar verebiliyor, hatta bir kişinin evinize girebileceği zamanları kısıtlayabiliyorsunuz. Anahtarın aksine, evinize tam olarak kimin girebileceğine siz karar veriyorsunuz.

Yale Access uygulaması ve modülü, eksiksiz bir akıllı ev güvenlik sistemi için birbirine bağlanabilen ürünler geliştirmeye odaklanan Yale ekosisteminin kilit oyuncuları. Bu ekosistem, yeni piyasaya sürülen Linus® Akıllı Kilit ve Akıllı Depolama’nın yanı sıra, bir dizi mevcut Yale Akıllı Kilidi ve SR ve Sync gibi alarm sistemlerini içeriyor.

Yale ayrıca Akıllı Kilit sahiplerine yönelik yeni avantajları da duyurdu. Yale Access uygulamasıyla entegrasyon, Linus® da dahil tüm Yale Akıllı Kilitlerin buluttan buluta entegrasyonu aracılığıyla SR ve Sync alarmlarla birlikte çalışmasını sağlayacak. Kapı açıldığında devreye giren alarmı otomatik olarak Yale Access uygulaması üzerinden devre dışı bırakabilme özelliği de buna dâhil.

Kate Clark konuyla ilgili şunları da söyledi: “Tüketici alışveriş alışkanlıkları önemli ölçüde çevrimiçi bir modele doğru kayıyor. Bunun önündeki son engel ise kolaylık. Bunun için artık eve teslimatın güvenliğiyle ilgileniyoruz. Eve teslimat hizmetleri, günümüzde çevrimiçi alışveriş yapanların karşılaştığı en büyük zorluğu ortadan kaldırma potansiyeline sahip. Evde kimse olmadığı için teslim edilemeyen ürünler ve rahatça ulaşılamayan teslim noktaları, hâlihazırda zamanın çok değerli olduğu yaşamlarımızda gereksiz birer ayak bağı.”

Yale, eve teslimatı gerçeğe dönüştürmek ve evde kimse olmadığı için ya da teslim noktası uygun bir yerde olmadığı için teslimatlara ulaşılamamasını ortadan kaldırmak üzere büyük İngiliz perakendecisi Waitrose & Partners gibi birçok güvenilir iş ortağıyla birlikte başarılı bir pilot uygulamaya imza attı.

Yale, Yale Access Modülü eklentisi sayesinde diğer Avrupa ülkelerinde de ev hizmetlerinin başarıyla yürütülmesini sağladı. Örnekler arasında, Finlandiya’da Yale Doorman Akıllı Kilidin çevrimiçi olarak satın aldıklarınızın siz evde yokken evin içine teslim edilmesini sağlayan anahtarsız açılma özelliğini kullanacak olan Abloy Oy, Telia ve Posti ortaklıkları da var. Hizmet, siparişleri teslim almayı kolaylaştırıyor ve kişileri paketin getirileceği zamanı ayarlamaktan kurtarıyor.

Çevrimiçi satışların her yerde (örneğin Finlandiya’da yılda yüzde on) artması, bu tür pilot uygulamaları daha da önemli hale getiriyor. Bu pilot uygulama, çevrimiçi alışverişe insanların hayatını kolaylaştıran yepyeni bir teslimat çözümü getirmeyi amaçlıyor. Zaman içinde bir sonraki hedef ise hizmeti daha geniş kitlelerin kullanımına açmak.

Kate Clark, “Yale’in ileri teknolojisi, insanların daha iyi plan yapmasına ve yoğun programlarını daha iyi yönetebilmesine olanak sağlıyor. Yale’in akıllı ürünler ekosistemi sayesinde tüketicilerimiz artık her an tam olarak ne olup bittiğini görebilecek; bu da teslimatlarla ilgili stresi ve endişeleri ortadan kaldıracak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha fazla bilgi için lütfen www.yalelock.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya